Новини

      На початку листопада, а саме 9-го числа, наша спільнота відзначала День української писемності та мови, приуроченого вшануванню пам’яті Преподобного Нестора-літописця.
      Викладачі Житомирського інституту медсестринства працюють над постійним вдосконаленням знань студентами української мови, грамотним спілкуванням. Майбутній медик повинен усвідомлювати силу слова, адже воно має унікальні цілющі, пізнавальні та виховні можливості. Тому так важливо щоденно поповнювати свій словниковий запас, розвивати навички спілкування.
      Прикладом виховання у студентів-майбутніх медпрацівників поваги до слова, до рідної мови, а також до своєї держави є низка заходів, проведених з нагоди Дня української писемності та мови.
      Студенти інституту медсестринства мали змогу художньо проявити своє бачення мовленнєвої проблеми, взявши участь у конкурсі малюнків «Бринить, співає наша мова..». У фойє інституту були представлені роботи, на яких зображувалась Україна в сльозах, заклики до спілкування державною мовою, метафорично описувалась її краса та милозвучність, а також були малюнки, де наголошувалось про необхідність єдності та порозуміння серед свого народу. Відбувся конкурс аматорських фотографій «Любіть Україну!», основною метою якого було показати, як проявляється патріотичний дух нашого народу. Студенти принесли світлини своїх рідних та знайомих у національному вбранні, краєвиди рідних сіл, фотографії та фотоколажі зупинок, мостів, будинків із зображенням національної символіки тощо. За результатами студентського та викладацького голосування були визначені найкращі роботи: у конкурсі малюнків перемогу здобули Діана Стройванс (302с/с) та Катерина Жила (101с/о), серед фотографій перемогли роботи Олександри Різіної (102с/с) та спільна фотографія студентів 201з/г.
       Любов та повага до рідного слова, його можливість, краса та милозвучність проявляється і в поетичній творчості. Викладачами-словесниками та працівниками бібліотеки інституту був організований конкурс поезій на патріотичну тематику. Найкращі твори друкувались у складнях, які розповсюджувались серед студентів та викладачів інституту. Глибокі поезії тих, хто щойно став студентом, або закінчує навчання свідчать про те, що молодь дуже швидко подорослішала духовно, що їй не байдуже до державних проблем, вони все відчувають і, головне, розуміють свою відповідальність за все, що відбувається у країні. Серед найкращих поетів було визнано студентку 102 групи відділення «Сестринська справа» Дарину Гаджієву.
      Свої знання з української мови студенти перших курсів мали змогу показати на традиційній інститутській олімпіаді з даної дисципліни. Найвищу кількість балів отримали студентки 101 групи відділення «Лікувальна справа» Катерина Дубина та Тетяна Логвинчук. Катерина Дубина представляла Житомирський інститут медсестринства на обласному етапі конкурсу знавців української мови імені Тараса Шевченка, де посіла ІІІ місце.
      З нагоди Дня української писемності та мови студентами проведена акція біля центрального входу в інститут. Метою акції було привернути увагу до грамотності, до проблем знання державної мови майбутніми медпрацівниками, а також показати, що наша мова милозвучна, красива, про що свідчать українські пісні. Студенти водили хороводи, співали, роздавали листівки із цікавими фактами про українську мову, про відомих письменників-борців за її розвиток та становлення, з поширеними мовленнєвими помилками, а також закликали всіх спілкуватись українською.
      Інтелектуальна командна гра під назвою «Цікава й загадкова українська мова» дала змогу студентам навчального закладу позмагатись у вирішенні нестандартних задач та поглибити свої знання з української мови. Учасники гри творчо підійшли до виконання «домашнього завдання», де потрібно було зробити своєрідну «рекламу» української мови: тут були представлені інтерв’ю з мешканцями міста, зняті «кліпи» на поезії українських письменників, проведені соціальні дослідження тощо. Також команди змагались між собою у редагуванні текстів, у правильному правописі, підбирали «латки» на фразеологізми, вгадували зашифровані мовознавчі терміни тощо. За результатами запеклої боротьби між командами перемогу здобули 103 «Сестринська справа» (І місце), ІІ місце посіла команда 101 «Стоматологія», а ІІІ місце – 102 «Лікувальна справа».
       Завершальним акордом заходів, присвячених Дню української писемності та мови, став виступ переможця та призера міських та обласних фестивалів студентського інтерактивного театру «Персона» із постановкою «Моя країна не стане на коліна!». Актори театру підняли актуальну тему боротьби українського народу за свою свободу, згадуючи події на Майдані, передали біль матерів, які проводжають синів у зону АТО, показали власний погляд на причини конфліктів, які відбуваються сьогодні в Україні. У виставі були використані реальні життєві історії самих студентів інституту медсестринства, пов’язаних із участю у Революції Гідності, історії студентів-переселенців з Луганська та Донецька. Ідеєю постановки було показати те, що на кожному з нас лежить відповідальність за країну, що уміння дати відсіч закидам про «неіснуючу українську мову», «випадково здобуту незалежність», що знання своєї історії, традицій та мови – це запорука збереження нації.












Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]