Новини

      Відповідно Протокольного рішення президента України та листа МОЗ України від 18. 10. 2014 № 08.01 – 45/2/150 – 14/27076 « Про проведення військово-медичних тренувань» в КВНЗ Житомирському інституті медсестринства в період з 7.10 по 13.10 було проведено військово-медичні тренування, до штабу якого увійшли:
      П. В. Яворський – д. мед. н., доцент кафедри «Сестринська справа», проректор Житомирського інституту медсестринства.
      С. В. Гордійчук – к. біол. н., доцент кафедри « Природничих та соціально-гуманітарних дисциплін», проректор Житомирського інституту медсестринства.
      С. В. Гордійчук – к. біол. н., доцент кафедри « Природничих та соціально-гуманітарних дисциплін», проректор Житомирського інституту медсестринства.
      І. М. Міщук - голова циклової комісії хірургічних дисциплін та її члени:
      О. Л. Слободенюк – викладач дисципліни « Військо-медична підготовка»;
      А. М. Варич – викладач дисципліни « Анестезіологія та реаніматологія»;
      В. Р. Жовнерчук, М. Т. Шкварок – викладачі дисципліни « Хірургія»;
      К. І. Єфіменко – викладач предмету «Захист Вітчизни».
      П. В. Яворський і С. В. Гордійчук розробили програму військово-медичних тренувань для студентів вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів Житомирської області. Дана програма була затверджена МОЗ України і стала базовою для інших навчальних закладів України.
      Члени штабу провели тренування в два етапи.
      На першому етапі учасники тренувань під керівництвом вищевказаних викладачів відпрацювали навички на спеціально оснащених місцях-постах, а саме:
- виконання транспортної іммобілізації;
- надання допомоги при термічній травмі;
- надання допомоги при пораненнях і кровотечах;
- проведення реанімаційних заходів;
- транспортування потерпілих;
- неповне розбирання та складання АКМ-74.
       На другому етапі тренувань відпрацьовувалися ситуації з надання першої долікарської медичної допомоги потерпілим з різними видами уражень на полі бою та транспортуванням на МПБ з подальшою медичною допомогою та евакуацією санітарним транспортом до МПП. За період проведення навчань його учасниками були не тільки студенти відділення «Лікувальна справа», а й відділення «Стоматологія ортопедична» та студенти Житомирського фармацевтичного коледжу.
      Учасниками навчань також були лікарі загальної практики сімейної медицини та слухачі відділення післядипломної освіти: викладачі основ медсестринства та загального догляду за пацієнтом, медсестри, фельдшери, акушерки. Загальна кількість учасників навчання становить понад 350 осіб.
      Регіональне об’єднання викладачів хірургії, яке відбулося 10 жовтня 2014 року, стало завершальним етапом навчань. Згідно його програми були проведенні наступні заходи: студентська науково-практична конференція « Європейські підходи при наданні невідкладної допомоги», на якій представив свою доповідь провідний хірург Житомирського госпіталю, майор медичної служби, учасник АТО Тренчук Володимир Миколайович та професійно-виховний захід «Микола Іванович Пирогов – постать світового значення». По завершенню заходу був проведений круглий стіл, на якому розглядалися питання ефективності та шляхи удосконалення проведення військово-медичних тренувань, а також впровадження в навчальний процес уніфікованих клінічних протоколів екстреної медичної допомоги.
      П.В. Яворський – д.мед.н., доцент кафедри «Сестринська справа»,
проректор Житомирського інституту медсестринства;
І. М. Міщук – голова циклової комісії хірургічних дисциплін
Житомирського інституту медсестринства.
Плани на майбутнє

Найближчим часом планується розробка та вдосконалення таких рорзділів:

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: zhitomir.nursing@gmail.com