20 серпня 2024 року в Житомирському медичному інституті Житомирської обласної ради відбулась науково-практична конференція «Медсестринська освіта і практика: розвиток цифрової компетентності». Організатори конференції: Житомирський медичний інститут Житомирської обласної ради, Проєкт USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я” та Асоціація медичних сестер Житомирської області.
      З вітальною промовою до учасників конференції - заступників директорів з медсестринства, головних та старших медичних сестер ЗОЗ Житомирської області усіх рівнів виступив керівник Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» (USAID HRS) Девід Елкінс, який зазначив, що Проєкт разом із національними партнерами активно підтримує ініціативи з цифрової трансформації охорони здоров'я, створюючи нові можливості для працівників галузі охорони здоров'я в Україні. З метою впровадження Рамки цифрової компетентності працівників охорони здоров'я, розробленої за підтримки USAID HRS, та на виконання рекомендацій Міністерства охорони здоров'я України щодо пріоритетних освітніх тем у сфері електронної охорони здоров'я, у листопаді 2023 року USAID HRS розпочав грантову програму для закладів медичної освіти в Україні, серед яких Житомирський медичний інститут Житомирської обласної ради та Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця. Метою програми є оновлення навчальних програм з розвитку цифрової компетентності та використання інформаційно-комунікаційних технологій в охороні здоров'я на всіх рівнях медичної та фармацевтичної освіти, включаючи безперервний професійний розвиток медсестринського персоналу.
      Під час пленарного засідання з доповідями виступили:
       Олександр Звінчук - радник з питань розвитку та навчання у сфері електронної охорони здоров’я, Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» (USAID HRS);
       Вадим Терентюк - доцент кафедри менеджменту охорони здоров’я Національного медичного університету імені О.О. Богомольця;
       Світлана Гордійчук – в.о. ректора Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради;
      Сергій Грищук - доцент кафедри технологій медичної діагностики, реабілітації та здоров’я людини.
      У межах конференції викладачі медичної інформатики інституту к.пед.н.: Ліна Сікорака, Оксана Волошенюк, а також к. мед.н., доцент Сергій Грищук підготували і провели три майстер-класи, що стосувались дотримання кібергігієни та кібербезпеки в роботі медичних сестер і братів та використання цифрових інструментів у професійній діяльності медичного працівника, участь у яких взяли понад 70 фахівців з медсестринства області.
       Цифровізація системи охорони здоров'я в Україні значно збільшила потребу медичних працівників у володінні навичками цифрової грамотності. Зважаючи на те, що інформаційні технології відіграють все важливішу роль у медичній практиці, опанування цифровими інструментами та платформами є необхідним для точної діагностики, якісного догляду за пацієнтами та покращення результатів лікування. Війна в Україні ще більше підкреслила необхідність високої цифрової компетентності працівників охорони здоров’я для забезпечення безперервності надання медичної допомоги. Високий рівень цифрової компетентності надає медичним працівникам можливість адаптуватися до нових умов, сприяти підвищенню стійкості системи охорони здоров'я та забезпечувати ефективне надання медичної допомоги в складних ситуаціях.
       У рамках грантової програми в Житомирі вже відбулося пілотне впровадження нових навчальних програм, що сприяло підвищенню цифрової компетентності понад 100 студентів-медиків та понад 170 медичних сестер. Науково-практична конференція “Медсестринська освіта і практика” продовжує спільні зусилля з розвитку цифрової компетентності працівників охорони здоров'я.


Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]