Новини

      5 квітня в Житомирському інституті медсестринства відбулась зустріч студентів навчального закладу з представниками громадської організації «Аутизм-ЖИТОМИР» і центру духовної підтримки осіб з особливими потребами «Емаус», що з 2001 року діє при Українському католицькому університеті в місті Львів. Організатори зустрічі, приуроченої до Всесвітнього дня розповсюдження інформації про проблеми аутизму, мали на меті ознайомити майбутніх медичних працівників з явищем розладу спектру аутизму як надзвичайно актуальної проблеми сучасності, підкреслити необхідність допомоги людям, що мають РАС, виховувати толерантне ставлення до таких людей у соціумі, формуючи розуміння того, що вони та інші особи з особливими потребами мають рівні права з усіма іншими громадянами нашої держави.
      Про особливості роботи з особами з РАС та найважливіші проблеми щодо аутизму в Україні та на Житомирщині зокрема розповіла голова громадської організації «Аутизм-ЖИТОМИР» Жанна Зарічна. Відомо, що аутизм – це особливість розвитку головного мозку та нервової системи, внаслідок чого людина має труднощі з соціалізацією та комунікацією. Однак, сьогодні на теренах нашої держави рання діагностика цього порушення в системі охорони здоров’я фактично відсутня, недостатньо і кваліфікованих медичних фахівців для корекції та навчання дітей з аутизмом та з іншими психо-фізичними розладами в системі освіти. Відтак, проблема відсутності системи інклюзії та соціалізації дітей, а потім і дорослих з розладом аутичного спектру постає надзвичайно гостро та потребує термінового вирішення в українській педагогіці та медицині.
      Також участь в освітній бесіді взяли співробітниця центру «Емаус» Надія Надільна та PR-менеджер організації Надія Калачова, які розповіли про роботу організації, що вже тривалий час прагне звернути увагу суспільства на особливий дар, красу та покликання неповносправних осіб, свідчити про гідність і цінність кожної людини. Для цього «Емаус» проводить презентації та семінари в різних закладах (університетах, школах), духовних семінаріях, молодіжних групах і т.д., займається видавництвом книг та допоміжних матеріалів, організовує покази фільмів, проводить духовні вечори для молоді, організовує програми інтеграції неповносправних людей у суспільство.
      Надзвичайним моментом зустрічі стало талановите виконання віршів відомих українських письменників вихованцем центру «Емаус» Романом Максимовичем.
      У підсумку організатори заходу закликали студентів-медиків долучатися до благодійних акцій, брати участь у роботі громадських та волонтерських організацій, що допомагають інтелектуально або фізично неповносправним людям відчути свою потрібність та рівність серед інших.


Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]