Новини

      Відділення післядипломної освіти молодших медичних спеціалістів КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» використовує різні форми, методи і засоби інформування слухачів під час курсів підвищення кваліфікації та співпрацює із провідними практикуючими спеціалістами закладів охорони здоров’я.
      Однією із важливих тем, яка стала предметом обговорення на науково-практичній конференції 31.08.16р. в Конгрес-центрі інституту медсестринства, була «Роль спеціалістів медсестринства у профілактиці внутрішньо-лікарняної інфекції», що відбулася за тісної співпраці з Асоціацією медичних сестер області.
      Заввідділення післядипломної освіти молодших медичних спеціалістів КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства», к.п.н. Шарлович З.П. доповіла слухачам про шляхи передачі та профілактику професійних заражень медпрацівників на ВІЛ-інфекцію, вірусні гепатити В і С та закликала постійно вдосконалювати свої знання з метою застосування їх в професійній діяльності, що дозволить попередити ризик поширення внутрішньо-лікарняних інфекцій.
      У доповіді «Дезінфекція – ефективно та вигідно», член асоціації дезінфекціоністів Оніщук В.І. зупинився на питаннях компетентності, професіоналізму та гарантії якості в сфері гігієни, ознайомивши слухачів із сучасними дезінфікуючими засобами, які застосовуються для гігієнічної та хірургічної обробки рук, антисептичної обробки операційного поля, перед введенням катетера, перед інвазивними маніпуляціями, для дезінфекції невеликих за площею поверхонь, приладів і виробів медичного призначення, також проінформував про нові підходи щодо передстерилізаційної обробки використаного інструментарію й матеріалів та їх стерилізацію.
      Голова Асоціації медичних сестер Житомирської області, заступник головного лікаря з медсестринства Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського Тевс С.С. акцентувала увагу слухачів на особисту відповідальність кожного спеціаліста з медсестринства у здійсненні професійної діяльності відповідно до вимог діючих нормативних документів, чинних наказів МОЗ, ОУОЗ, що сприятиме дотриманню санітарно-протиепідемічного режиму приміщень закладів охорони здоров’я з метою профілактики внутрішньо-лікарняної інфекції, включаючи ризик професійного інфікування медичних спеціалістів.
      Заступник головного лікаря з медсестринства КУ ЦМЛ №1 Лаптєва Л.В. поділилася досвідом щодо діяльності комісії з інфекційного контролю, дотримання санітарно-протиепідемічного режиму у відділеннях стаціонару та поліклінічних закладах, проведення мікробіологічного моніторингу та виконання процедур і маніпуляцій медичними спеціалістами відповідно до епідемічно безпечних алгоритмів.
      Головна сестра медична Коростенської ЦМЛ Максименко В.П. також повідомила, що в закладі, де вона працює, чітко організована діяльність відповідно до щорічно затвердженого плану з інфекційного контролю, що включає в себе ведення карт епідспостереження об’єктів навколишнього середовища, проведення систематичних занять з профілактики внутрішньо-лікарняної інфекції, вивчення нових нормативних документів, наказів медичними сестрами тощо, що дає позитивний результат та унеможливлює поширення інфекційних захворювань серед пацієнтів та медичних працівників закладу.
      По завершенню заходу слухачі, я ними були заступники головних лікарів з медсестринства, головні та старші медсестри закладів охорони здоров’я, медичні сестри хірургічних, терапевтичних, фізіотерапевтичних відділень і кабінетів, палат новонароджених дітей, медичні сестри загальної практики – сімейної медицини, отримали інформаційні листи з вимогами до використання засобів дезінфекції та стерилізації, що сприятиме впровадженню отриманих знань в практичній діяльності.
Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]