Новини

      Делегація Житомирського інституту медсестринства відвідала Тернопільський державного медичний університету імені І.Горбачевського, де взяла участь у тижневій програмі (18 – 22 січня 2016 року) навчальних тренінгів, воркшопів, майстер-класів від провідних психіатрів та психологів України в рамках проекту щодо впровадження елективного курсу з посттравматичного стресового розладу. До складу учасників увійшли також викладачі Львівського інституту медсестринства та лабораторної медицини імені А.Крупинського, двох медичних коледжів Києва, Харківського медичного базового коледжу та Черкаського медичного коледжу. Також долучилися волонтери і соціальні працівники цих міст і Тернополя.
      Зазначимо, що в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського реалізовується проект «Сестринська ініціатива – медсестри щодо полегшення психічної травми», який підтримано Посольством Канади в Україні.
       У рамках проекту було передбачено низку заходів, одні з яких спрямовані на навчання студентів, що здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень «бакалавра» за спеціальністю «Сестринська справа». Друга частина заходів була спрямована на ознайомлення викладачів інших навчальних закладів з особливостями посттравматичного синдрому в пацієнтів, методиками роботи з такими хворими. Лекції і практичні заняття проводили відомі психологи і психіатри України, які працюють в практичній медицині з людьми, котрі постраждали внаслідок військових дій. Вони показали нові форми викладання і підходи до вирішення цієї проблеми. Кінцевою метою цієї тренінгової програми є те, що представники інших освітніх закладів передаватимуть отримані знання і навички своїм колегам та студентам. Це важливо і для соціальних працівників і волонтерів, які також мають постійний контакт з мобілізованими бійцями АТО та іншими категоріями людей, які внаслідок військових дій зазнали сильного стресу.
      Лекції «Реакція на важкий стрес та розлади адаптації. Посттравматичний стресовий розлад» та «Перша психологічна допомога» прочитав доцент кафедри дитячої, соціальної і судової психіатрії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Шупика, лікар-психіатр, нарколог, заступник голови Української асоціації фахівців з подолання психотравмуючих подій, голова «Української асоціації когнітивно-поведінкової терапії» Андрій Карачевський.
      Старший викладач кафедри загальної та практичної психології Університету менеджменту освіти, дійсний член «Української асоціації фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій», психолог у галузі екофасилітативної допомоги розкриття внутрішніх можливостей людини Леся Інжиєвська провела низку цікавих і практичних майстер класів, зокрема «Принципи вольової саморегуляції та техніки самоопанування при дії стрес-факторів», «Техніки підвищення психологічної пружності», «Арт- терапевтичні техніки – практика роботи з сім’ями, групами та спільнотами під час і після особистої чи соціальної травми: шлях до зцілення і ресурсів».
      Завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини ТДМУ Арсен Гудима прочитав лекцію «Надзвичайні ситуації як джерело посттравматичного стресового розладу».
      Цікавим для всіх було практичне заняття «Організація рятування і надання медико-психологічної допомоги постраждалим внаслідок вибуху газу в жилому будинку» за участю служби екстреної допомоги, обласного управління з надзвичайних ситуацій, обласного управління з превентивної діяльності УМВС. 21 січня майстер-класи і тренінги відбулись на базі Більче-Золотецької обласної фізіотерапевтичної лікарні реабілітації (Борщівський район), де проходять реабілітацію бійці АТО. Тут учасники програми застосували на практиці отримані знання і навички, а запрошені досвідчені психіатри і психологи коригували їхні дії і давали рекомендації.
      У лютому планується проведення всеукраїнської конференції, під час якої буде обговорено результати реалізації цього проекту, внесено певні пропозиції. Можемо сказати вже, що викладання такого елективного курсу є доречним для кожного освітнього закладу, де готують медсестер і лікарів, адже пацієнти з посттравматичним синдромом упродовж тривалого часу будуть потребувати такої допомоги.
      
      

Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]