Новини

      19 квітня у КВНЗ «Житомирський медичний інститут» Житомирської обласної ради відбулася відкрита науково-практична конференція для молодших медичних спеціалістів з медичною освітою «Імунізація – профілактика інфекційної загрози».
      Початку заходу передував прес-брифінг для регіональних ЗМІ, який провели учасники конференції: голова Координаційної ради, проректор з практичного навчання, д.м.н., доцент кафедри «Сестринська справа» Житомирського медичного інституту Павло Яворський, начальник відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Березовський та лікар дитячий інфекціоніст, експерт ГО «Батьки за вакцинацію» Анна Кухарук.
      У своїх доповідях спікери звернулися до вирішення актуальних питань щодо безпечної вакцинації та організації роботи молодших медичних спеціалістів з медичною освітою; проведення вакцинації дитячого населення області; рекомендованих щеплень; спростування міфів щодо вакцинації; проведення вакцинації з порушенням календаря щеплень; безперервної післядипломної освіти у формуванні знань спеціалістів з медсестринства щодо профілактики керованих інфекційних захворювань. Також серед виступаючих: голова циклової комісії «Педіатрія», асистент кафедри «Сестринська справа» Житомирського медичного інституту Таміла Мухіна, експерти групи експертів та координаторів УОЗ за напрямом «Педіатрія» Людмила Головень та Богдан Данко.
      У виступах фахівців, зокрема, зазначалося, що відповідно до Календаря профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 11.08.2014 №551, у 2018 році в області заплановано щепити для профілактики від інфекційних хвороб дітей у віці 1 року – 11005 осіб, 18 місяців – 11624, 6 років – 14812 осіб, 14 років – 13132 особи, 16 років – 11927 осіб, дорослих – 112624 особи. Також заплановано вакцинувати дітей інших вікових груп, які вакцинуються з порушенням Календаря щеплень.
      У 2018 році область отримувала імунобіологічні препарати, які надходили в рахунок заявки на 2015-2016 роки. Отримано 10 тис. доз вакцини Пріорикс, 44,3 тис. доз вакцини Еувакс В, 36,9 тис. доз вакцини БЦЖ, 6 тис. доз вакцини Імовакс поліо. На даний час в області існує дефіцит інактивованої поліомієлітної вакцини та вакцини для профілактики гемофільної інфекції.
      Станом на 1 квітня 2018 року відсоток виконання річного плану щеплень для профілактики туберкульозу дітей у віці до 1 року становить 20,0 (щеплено 2722 дитини із 13639 запланованих на рік дітей).
      Відсоток виконання річного плану щеплень для профілактики гепатиту В дітей у віці до 1 року, які вчасно отримали закінчений вакцинальний комплекс, становить 14,0. Відсоток виконання плану щеплень від поліомієліту дітей першого року життя (отримали 3 вакцинації) становить 8,7. Низький відсоток охоплення щепленнями проти поліомієліту пов’язаний з нестачею вакцини ІПВ для перших двох щеплень.
      Планово вакциновано від поліомієліту у віці 18 місяців вже 18,3% підлягаючих. У віці 6 років показник виконання плану щеплень від поліомієліту - 28,4%. Річний план щеплень проти кору, паротиту, краснухи дітей у віці 1 рік виконано по області на 21,6%.
      У віці 6 років за 3 місяці щеплено 25,7% дітей. Відсоток виконання плану щеплень для профілактики кашлюка, дифтерії, правця дітей першого року життя (отримали 3 вакцинації) становить 16,4. Виконання плану ревакцинації проти дифтерії та правця дітей у віці 6 років вакциною АДП становить 29,0%. Вакциною АДП-м у віці 16 років щепили 32,4% підлягаючих. Дорослого населення щеплено від дифтерії та правця – 23,0%.
      Блок виступів завершила к. пед. н., завідувача відділення післядипломної освіти спеціалістів медсестринства, асистента кафедри «Сестринська справа» Зоя Шарлович, обґрунтувавши необхідність постійного оновлення знань з метою формування професійної майстерності спеціалістів медсестринства, включаючи питання імунізації населення та ролі медичних сестер в поширенні інформації серед населення.
      По завершенню конференції відбулася відкрита панельна дискусія, яку організатори заходу присвятили аналізу позитивного і негативного досвіду учасників форуму щодо проведення кампаній з імунізації населення області.
      Традиційно організаторами конференції будо підготовлено тематичну книжкову виставку, яку розгорнуто у конгрес-центрі медичного інституту.










Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]