Новини

      24 жовтня 2019 року в Комунальному вищому навчальному закладі «Житомирський медичний інститут» Житомирської обласної ради відповідно до затвердженого Міністром охорони здоров’я України і Президентом НАМН України «Реєстром з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2019 році» відбулась X Науково-практична конференція з міжнародною участю «Вища освіта в медсестринстві: проблеми і перспективи», присвячена 145 річниці заснування навчального закладу.
      Фаховий захід, що проводиться в навчальному закладі щорічно з 2010 року, присвячено обговоренню актуальних питань розвитку та реформування медсестринської освіти в Україні, ролі та місцю медсестринства в практичній охороні здоров’я, визначенню новітніх векторів розвитку та шляхів впровадження інновацій в медичній галузі нашої держави.
       Загальна кількість учасників конференції склала 300 осіб, з-поміж яких провідні науковці галузі, науково-педагогічні працівники вищих медичних навчальних закладів, представники практичної охорони здоров’я, Державної установи “Центр розвитку медсестринства” Міністерства охорони здоров'я України, Національної академії медичних наук України, Асоціації медичних сестер України, а також 6 учасників-доповідачів, які представляють країни Європейського Союзу (Чехія, Словаччина). На науково-практичну конференцію заявлено 130 доповідей – результатів наукових досліджень.
      Цьогорічна конференція є особливою, адже вона присвячена 145-ій річниці від дня заснування навчального закладу. Тому урочиста частина відкриття конференції розпочалася з презентації історії становлення Житомирського медичного інституту – престижного, сучасного освітнього, наукового, інноваційного центру Житомирщини.
       У конференції взяли участь науковці та представники громадських організацій із країн Європейського Союзу: Ярослав Станчяк, доктор філософії, доцент університету Коменського в Братіславі(Словаччина); Івета Драгонова, доктор філософії, член Асоціації медичних сестер та акушерок Словаччини; Зузана Халадова, магістр, член Асоціації медичних сестер та акушерок Словаччини; Любіца Гусарова, магістр, член Асоціації медичних сестер та акушерок Словаччини; Мартін Валентіні магістр, доктор філософії, доцент Університету Коменського в Братиславі, Словаччина; Любіца Варечкова – доктор соціальних наук, Інститут технології та бізнесу, Чеська Республіка.
       Учасники наукового форуму відзначили, що науково-практична конференція «Вища освіта в медсестринстві: проблеми та перспективи» стала платформою для оприлюднення результатів наукових досліджень в медсестринстві, фахових дискусій щодо подальшого розвитку ступеневої медсестринської освіти, обговорення новітніх підходів до формування якісно нового рівня надання медсестринської допомоги, обміну досвідом реформування медичної освіти між Україною та європейськими країнами.
       За результатами роботи науково-практичної конференції було визначено здобутки в розвитку медсестринської освіти на теренах України та в ЄС, а також проблемні питання, що потребують подальшого обговорення та розв’язання. За підсумками наукової дискусії було прийнято резолюцію науково-практичної конференції.
      

Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]