Новини

      22 вересня 2015 р. в Конгрес-центрі КВНЗ «Житомирського інституту медсестринства» відбулось спільне розширене засідання обласної Координаційної ради з питань безперервної післядипломної освіти практикуючих медсестер, Асоціації медичних сестер Житомирської області за сприяння просвітницького відділу обласного медичного центру здоров'я та спортивної медицини Житомирської обласної ради з участю слухачів курсів підвищення кваліфікації відділення післядипломної освіти КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» на тему: «Роль медичної сестри у формуванні знань населення з надання першої медичної допомоги» – до Всесвітнього дня першої медичної допомоги.
      До учасників зібрання із вступним словом та обґрунтуванням актуальності даної теми для медичних сестер практичної охорони здоров'я звернувся голова Координаційної ради, проректор з практичного навчання, д. м. н., доцент кафедри «Сестринська справа» КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» Яворський Павло Вацлавович .
      Тевс Світлана Сергіївна – голова Асоціації медичних сестер Житомирської області, заступник головного лікаря з медсестринства Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського акцентувала увагу присутніх на уміннях медичних сестер не тільки самим надавати допомогу пацієнтам, але й володіти знаннями та навичками, щоб навчати населення самостійному наданню першої долікарської медичної допомоги до приїзду медичних працівників тим, хто її потребує.
      Про роль Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у наданні своєчасної кваліфікованої допомоги населенню області доповів Шарнопільський Леонід Анатолійович – заступник головного лікаря з лікувальної роботи Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
      Начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Житомирській області Романюк Ірина Володимирівна поділилась досвідом профілактичної роботи серед дітей та молоді щодо попередження надзвичайних ситуації в повсякденному житті суспільства та вклад Державної служби з надзвичайних ситуацій в Житомирській області.
      Ведуча телепрограм для дітей та юнацтва Житомирського обласного телебачення Антоніна Тугас висвітлила роль засобів масової інформації у роботі з дітьми та молоддю щодо їх обізнаності з питань надзвичайних ситуацій.
      Психолог управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Житомирській області Дацюк Юлія озвучила питання профілактики психологічних наслідків надзвичайних ситуацій в повсякденному житті суспільства.
      Завідувач відділення післядипломної освіти КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства Шарлович Зоя Павлівна запропонувала нові підходи щодо ролі медичної сестри у формуванні знань населення з надання першої медичної допомоги.
      Висвітлили теоретично та провели практичний тренінг з надання невідкладної домедичної допомоги Городня Інна Сергіївна – інструктор по роботі з молоддю, тренер з невідкладної домедичної допомоги Житомирської міської організації Товариства Червоного Хреста України та Ковальчук Галина Миколаївна – старша медична патронажна сестра Житомирської міської організації Товариства Червоного Хреста України.
      Лікар-методист просвітницького відділу обласного медичного центру здоров'я та спортивної медицини Житомирської обласної ради Ходаківська Світлана Андріївна обґрунтувала необхідність інформаційно-просвітницької профілактичної роботи серед населення молодшими медичними спеціалістами з медичною освітою, включаючи питання надання невідкладної домедичної допомоги.
      Своїм баченням перспектив реформування медсестринства в Україні поділився Сошинський Сергій – президент Міжнародного благодійного фонду «Здоров'я українського народу».
      Доповідачі відповіли на численні запитання присутніх. В ході обговорення учасники зібрання висловили думку щодо актуальності висвітлених питань та необхідності проведення подібних заходів в закладах охорони здоров'я Житомирської області.


Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]