Новини

      Актуальність надання екстреної та невідкладної медичної і домедичної допомоги, в тому числі в умовах бойових дій, вимагає від громадян певного рівня знань та навичок. Надавати першу допомогу потерпілому має вміти кожна людина, яка опинилася поряд з постраждалим.
      За дорученням Міністерства охорони здоров’я України на виконання пункту 2 Протокольного рішення наради Адміністрації Президента України щодо проблем військово-медичної освіти та з метою популяризації медичних закладів серед учнів загальноосвітніх шкіл міста Житомира викладачами КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» Міщуком І.М., Жовнерчуком В.Р., Дацюком В.І., Левківською С.М., Матердей О.Я., Бондаренко Ю.В. та студентами-магістрами і бакалаврами було організовано лекції з надання першої медичної допомоги та розроблено графіки проведення тренінгових занять на базі інституту.
      Метою проведення тренінгів для учнів є теоретична підготовка, набуття практичних навичок з надання першої медичної допомоги постраждалим у надзвичайних ситуаціях, що виникають внаслідок катастроф і терористичних актів, психологічної допомоги в умовах стресу, відпрацювання алгоритмів дій служб екстреної медичної допомоги та аварійно-рятувальних служб при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного, техногенного та соціального характеру.
      Так, з 1 по 28 грудня 2015 року було організовано зустрічі зі старшокласниками 19 шкіл м. Житомира. Всього лекції прослухали 672 учні, серед них 175 учнів 9-х класів, 257 учнів 10-х класів, 240 учнів 11-х класів.
      Після презентації, створеної згідно останніх нормативних документів, школярам та вчителям ЗОШ була надана можливість на базі інституту медсестринства взяти участь у тренінгових заняттях. Учасниками тренінгу стали 132 учні 10-х класів, 152 учні 11-х класів. Всього – 284 учні.
      Студенти з вищою медичною освітою (магістри, бакалаври) на достатньо високому професійному рівні розповіли, що для вмілого та швидкого надання долікарської допомоги в екстремальних ситуаціях громадяни повинні добре знати основні ознаки невідкладних станів і чітко уявляти, наскільки вони небезпечні для хворого.
      Під керівництвом викладачів, студентів-магістрів, бакалаврів, учасники тренінгу засвоїли правильність надання невідкладної допомоги постраждалим при надзвичайних ситуаціях.
      Під час тренінгових занять використовувалось спеціальне устаткування для моделювання непрямого масажу серця, штучної вентиляції легень та інші муляжи, фантоми та симулятори, використовувались заготовлені медичні засоби (бинти, стерильні марлеві серветки, джгути, шини).
      Така форма роботи виявилася надзвичайно ефективною та корисною. Учні з інтересом прослуховували та обговорювали надану інформацію, яка може бути корисною в повсякденному житті та під час надзвичайних ситуацій.
      Дана робота буде продовжуватись з лютого по квітень 2016 року.







Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]