Новини

      04.10.2016 р. в Конгрес-центрі КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» Житомирської обласної ради відбулася відкрита науково-практична конференція на тему: «Роль медичного працівника і громадськості у вирішенні проблем паліативної та хоспісної допомоги» до Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги в рамках соціального проекту «Подаруй шанс» для слухачів курсів підвищення кваліфікації, студентів та викладачів інституту.
      Із вступним словом до присутніх звернувся голова Координаційної ради, проректор з практичного навчання, д.м.н., доцент кафедри «Сестринська справа» КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» Яворський П. В., який визначив актуальність проблем, пов’язаних із паліативною медициною та хоспісною допомогою в суспільстві.
      Заступник головного лікаря з лікувальної роботи обласного онкологічного диспансеру, координатор з паліативної та хоспісної медицини управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Волков Т.О. зупинився на проблемах та перспективах формування системи паліативної та хоспісної допомоги для забезпечення важкохворих пацієнтів Житомирської області якісною медичною допомогою.
      Результати проведених соціальних проектів за цією тематикою та своє бачення щодо покращення якості життя на кінцевій стадії невиліковної хвороби висвітлила у своїй доповіді голова Благодійного Фонду «Нехай твоє серце б’ється» Нагорна Н. В.
      Завідуючий кабінетом протибольової терапії обласного онкологічного диспансеру Радчук І. П. загострив увагу учасників конференції на необхідності пошуку шляхів полегшення болю та інших симптомів у невиліковних хворих.
      З цікавою, змістовною і повчальною доповіддю щодо психологічної підтримки людини на її фінальній стадії життя, необхідності максимального полегшення моральних страждань, збереження людської гідності пацієнта виступила психолог Житомирського обласного онкологічного диспансеру Житомирської обласної ради Черноус Т. В.
      Про особливості надання паліативної та хоспісної допомоги хворим на туберкульоз розповів Близнюк О. П. – заступник головного лікаря з оргметодроботи обласного протитуберкульозного диспансеру.
      Завідуючий відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії Житомирської обласної дитячої лікарні Ніколаєв Ю. Р., звернув увагу слухачів на проблеми паліативної допомоги дітям.
      Казаков О. В., лікар-вертебролог центру реабілітації та здоров’я спини «Відновлення», розповів про сучасні підходи в реабілітації інсультних, травмованих хворих та учасників бойових дій.
      Досвідом роботи обласної організації Товариства Червоного Хреста України по наданню паліативної та хоспісної допомоги поділився Богдан О. В. – канд. мед. наук, голова обласної організації Товариства Червоного Хреста України.
      На ролі післядипломної освіти спеціалістів медсестринства у формуванні знань, умінь і навичок зі спостереження і догляду за пацієнтами, враховуючи особливості надання паліативної та хоспісної допомоги зупинилася Шарлович З. П. – канд. пед. наук, завідувач відділення післядипломної освіти молодших медичних спеціалістів КВНЗ «Житомирського інституту медсестринства» Житомирської обласної ради.
      Учасники науково-практичної конференції взяли участь у обговоренні доповідей та мали можливість подивитися відеоматеріали і фотовиставку, підготовлену Благодійним Фондом «Нехай твоє серце б’ється», а також ознайомитися з виставкою сучасної навчальної і науково-популярної літератури за тематикою заходу, підготовленої бібліотекою інституту.
      Всі присутні отримати буклети та інформаційно-просвітницькі листівки, які відображають проблеми паліативної медицини і хоспісної допомоги та закликають усіх не байдужих не залишатися осторонь, а долучатися самому та залучати громадськість до активної участі в оздоровчих, освітніх, інформаційних, науково-методичних, соціально-виховних, мистецьких, інформаційно-просвітницьких заходів закладів охорони здоров'я щодо паліативної медицини та хоспісної допомоги.

Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]