Новини

      Відділення післядипломної освіти КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» під час курсів підвищення кваліфікації молодших медичних спеціалістів з медичною освітою використовує різноманітні форми і методи навчально-виховної роботи серед слухачів.
      16 лютого 2016 р. в Конгрес-центрі відбувся інформаційно-просвітницький виховний захід «Наслідки ризикованих форм поведінки». До участі в організації були залучені студенти 405 групи відділення «Лікувальна справа» під керівництвом куратора і викладача педіатрії Чекурди Г.В. та викладача акушерства Козирацької Л.М.
      Слухачам до обговорення була запропонована тема репродуктивного здоров’я жінки, планування сім’ї та проблеми, пов’язані з абортами в Україні. Детально розкрита актуальність теми, періоди формування здорової дитини, медичні аспекти аборту, його ускладнень та наслідків.
      Метою заходу було ознайомити слухачів з медичними та соціальними аспектами проблеми штучного переривання вагітності; розширити знання про особливості формування здорової дитини; розвинути знання про методи абортування та їх наслідки; поглибити знання про психологічні аспекти проблеми; профілактику абортів серед молоді; закликати практикуючих медичних працівників до пропагування народжуваності серед населення.
      Проблема абортів є однією з важливих соціальних та демографічних проблем нашого суспільства. Вона зачіпає як медичні, так і морально-етичні аспекти діяльності медичних працівників та суспільства загалом. Чи є виправданими аборти? Чи вправі хтось крім жінки приймати рішення та впливати на жінку щодо збереження вагітності? Чому українки погоджуються на аборт? Хто може і повинен вирішувати проблеми абортів?
      Проблема абортів деморалізує суспільство і призводить до демографічної кризи. Чим частіше українське суспільство буде обговорювати цю тему, тим більше буде збережено вагітностей, зменшиться кількість бездітних пар, як наслідок необдуманих абортів, покращиться демографічна ситуація України. За статистикою МОЗ, щорічно близько 200 000 українок переривають вагітність: 60% абортів виконаються за бажанням жінки, 40% — за медичними показаннями. Аналіз статистичних даних по Україні та Житомирській області свідчить, що порівняно з 2013 роком в 2014 році в країні кількість абортів зменшилася на 28618, що становить 11,5%. Але відсоток в Житомирській області збільшився з 3% до 4%. Найбільше абортів як по Житомирській області, так і по всій Україні роблять жінки у віці від 18 до 34 років.
      Медичні працівники повинні поширювати інформацію, яка буде впливати на обізнаність населення щодо психологічних аспектів статевих стосунків, запобігання небажаної вагітності, планування сім’ї. Виховання має починатися з сім’ї. Батьки мають належним чином донести проблематику абортів та статевого виховання своїм дітям.
      Планомірне всебічне комплексне статеве виховання підлітків, пропагування контрацептивів допоможе у вирішенні проблеми абортів.
      Хто, як не медичні працівники, повинні стати в авангарді вирішення цієї проблеми, взяти на себе відповідальність про інформування і навчання населення, родин, здоровому способу життя, включаючи і культуру інтимних стосунків. Просвітницька діяльність в школі, наявність соціальної реклами, робота з батьками з метою переконання їх у необхідності обговорення з дітьми питань взаємовідносин та сексу, доступність контрацептивів зможуть поліпшити ситуацію щодо попередження абортів.
      Медичні працівники повинні, відповідно до своїх обов’язків, пропагувати життя, його цінність, закликати чоловіків та жінок до відповідальності за власну поведінку та прийняття рішення на користь повноцінних родин з дітьми.






Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]