Новини

      Одним із пріоритетних напрямків державної політики у сфері охорони здоров'я і соціального розвиту є питання протидії туберкульозу в Україні.
      На виконання Указу Президента України від 22 березня 2002 року №290/2002 «Про Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз» з метою активізації діяльності щодо запобігання виникнення та поширенню захворювання на туберкульоз у 2016 році з 24 березня по 24 квітня проходить Всеукраїнський місячник боротьби з туберкульозом.
      29 березня 2016 року КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» спільно з обласним медичним центром здоров'я та спортивної медицини, обласним протитуберкульозним диспансером, обласним протитуберкульозним санаторієм для дорослих «Лісова казка», обласним дитячим протитуберкульозним санаторієм «Лісовий берег», обласною та міською організаціями Товариства Червоного Хреста України, громадськими та благодійними організаціями на своїй навчальній базі в Конгрес-центрі провів відкриту науково-практичну конференцію на тему: «Роль медичного працівника і громадськості у профілактиці туберкульозу» для слухачів курсів підвищення кваліфікації відділення післядипломної освіти молодших медичних спеціалістів з медичною освітою, студентів та викладачів.
      Зі вступним словом перед присутніми виступив Яворський Павло Вацлавович, голова Координаційної ради з питань безперервної післядипломної освіти практикуючих медсестер, проректор з практичного навчання, д.м.н., доцент кафедри «Сестринська справа» КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства», який загострив увагу присутніх на актуальності проблем, пов’язаних із туберкульозом та необхідністю їх обговорення і вирішення.
      Близнюк Олександр Петрович, заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи обласного протитуберкульозного диспансеру Житомирської обласної ради ознайомив присутніх зі станом захворюваності населення на туберкульоз в Житомирській області у 2015 році.
      Стан захворюваності дітей на туберкульоз у Житомирській області у 2015 році охарактеризувала Безпалько Лідія Іванівна, обласний позаштатний дитячий фтизіатр управління охорони здоров'я облдержадміністрації, завідувачка дитячого відділення обласного протитуберкульозного диспансеру Житомирської обласної ради. На питаннях клініки, сучасних методів діагностики туберкульозу та шляхи його профілактики зупинилася Коломієць Лариса Миколаївна – заступник головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи обласного протитуберкульозного диспансеру Житомирської обласної ради.
      Богдан Олександр Володимирович, голова обласної організації Товариства Червоного Хреста України загострив увагу учасників конференції на особливостях догляду за хворими на туберкульоз в домашніх умовах та їх соціальний супровід.
      Каменчук Анжеліка Анатоліївна, завідувач педагогічної частини обласного дитячого протитуберкульозного санаторію «Лісовий берег» Житомирської обласної ради розкрила основні аспекти та напрями педагогічної роботи з дітьми в умовах протитуберкульозного санаторію.
      В. о. завідуючого фтизіатричного відділення обласного протитуберкульозного санаторію для дорослих «Лісова казка» Житомирської обласної ради Ясінська Валентина Михайлівна підкреслила роль закладів санаторного типу в реабілітації хворих на туберкульоз та ознайомила з діяльністю та можливостями надання санаторних послуг у Житомирській області. Досвідом роботи з особами без постійного місця проживання поділився голова правління Житомирської обласної громадської організації «Милосердя» Паламарчук Владислав Гарійович. Осіпчук Наталія Валеріївна, голова благодійної організації «Християнський центр реабілітації хворих на наркоманію та алкоголізм «Прорив-Перемога», поділилася досвідом роботи зі споживачами наркотиків, у тому числі хворими на туберкульоз.
      Учасники науково-практичної конференції одностайні в рішучості спільними зусиллями долучатись до вирішення проблем пацієнтів, що страждають на туберкульоз; проводити профілактичні заходи, залучаючи різноманітні засоби інформування населення, спрямовані на попередження розповсюдження цього захворювання; пропагувати здоровий спосіб життя, культуру поведінки в громадських місцях.
      Тільки об'єднавши зусилля населення, громадськості, медичної та освітянської спільноти суспільство зможе подолати туберкульоз!Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]