Новини

      30 листопада до дня народження видатного хірурга, педагога, батька воєнно-польової хірургії, винахідника гіпсової пов’язки й внутрішньовенного наркозу, основоположника пластичної хірургії і топографічної анатомії Миколи Івановича Пирогова на базі КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» відбулися регіональні «Пироговські читання» та тему «Врятувати життя може тільки людина». Автором ідеї та організатором заходу став викладач хірургії Жовнерчук Валентин Романович. Також активну участь у підготовці читань взяли студенти 401 групи відділення «Сестринська справа».
      Захід було проведено на міжвузівському рівні. Відтак, окрім доповідей представників нашого інституту, свої дослідження також репрезентували учасники з Новоград-Волинського медичного коледжу та Бердичівського медичного коледжу. Клопітливо дослідивши біографію та віхи професійного становлення генія української хірургії, доповідачі акцентували увагу на прогресивних поглядах видатного діяча національної науки у галузі медицини, окреслили притаманні М. І. Пирогову світоглядні переконання та життєві орієнтири.
      Особливої актуальності в контексті запропонованої організаторами теми набула проблема донорства, що не втрачає своєї гостроти й у сучасній національній медицині. Варто відзначити, що на заході була присутня координатор проектів ВМГО «Асоціація молодих донорів України» Юлія Новобранець. Почесна гостя зауважила важливість досліджуваних учасниками «Пироговських читань» тем, а також виступила з доповіддю про проблеми та перспективи розвитку явища донорства в Україні.

Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]