Новини

      14 березня в КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» відбулася студентська науково-дослідна конференція «Сучасні погляди на роль та значення санітарно-протиепідемічного режиму в роботі стоматологічних закладів різних форм власності». Організаторами заходу стали викладачі відділення «Стоматологія» Цівко В.М, Нагорна Д.М., Самунь Н.М., Сергієнко Н.А. Також до участі в роботі конференції були запрошені проректор з наукової роботи, доктор медичних наук, професор Свиридюк В. З., проректор з гуманітарної освіти, виховання та міжнародного співробітництва, кандидат педагогічних наук, доцент Горай О. В., завідуюча науковою лабораторією, кандидат педагогічних наук, доцент Шигонська Н. В., директор коледжу Піскарьова А. І., начальник навчально-методичного відділу інституту Ліщук І. І., методисти інституту Прушковська О. М. і Коваленко В.О., голова студентського наукового товариства Хватова О.
      У ході конференції було відзначено, що з-поміж великої кількості інфекційних захворювань значну частину становлять внутрішньолікарняні інфекції, а для лікувально-профілактичних закладів стоматологічного профілю проблема ВЛІ є особливо акутальною, адже в ротовій порожнині навіть здорової людини міститься різноманітна мікрофлора. Джерелом внутрішньолікарняної інфекції є пацієнти та співробітники, а факторами передачі – кров, слина, гній, незнезаражене стоматологічне устаткування та медичний інструментарій, рушники, ручки, крісла та ін. З метою запобігання ВЛІ в закладах стоматологічного профілю необхідно суворо дотримуватись санітарно-протиепідемічного та дезинфекційно-стерилізаційного режимів.
      Саме тому особливу увагу учасників конференції було спрямовано на наукове осмислення основних положень санітарно-протиепідемічного режиму, що дозволяють знизити показники рівня зараження інфекційними хворобами в стоматологічних установах, попередити розвиток ВЛІ, вберегти здоров’я пацієнта та персоналу. Учасники конференції під керівництвом викладачів відділення «Стоматологія» підготували доповіді та виступили перед студентами та викладачами інституту, продемонструвавши глибокі знання з теми, навички роботи з науковою інформацією та фаховою літературою, уміння доцільно обирати та використовувати різноманітні методи наукових досліджень і т. ін.
      Наприкінці науково-дослідного заходу завідуюча відділенням «Стоматологія» Косенко В.М. подякувала усім студентам та викладачам за активну участь в підготовці та проведенні конференції. Слова щирої вдячності за підтримку в організації наукових досліджень, слушні поради та зауваження, зроблені під час студентських доповідей, організатори та учасники висловили проректору з наукової роботи інституту Свиридюку Василю Зіновійовичу. Тези доповідей будуть опублікувані в збірнику праць студентської науково-дослідної конференції.Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]