Новини

      Житомирський медичний інститут уже протягом року є учасником україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти», що реалізовується Швейцарським інститутом тропічного та громадського здоров'я (Swiss TPH) за фінансування Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва (Swiss Agency for Development and Cooperation – SDC).
      Упродовж 2019-2022 рр. україно-швейцарський проєкт передбачає реалізацію ряду заходів з метою запровадження європейських стандартів освіти:
       • відкриття та оснащення симуляційних центрів, для опанування студентами базових клінічних навичок в сімейній медицині;
       • упровадження інноваційних технологій, у тому числі системи е-learning;
       • організація тренінгів для викладачів щодо студентоорієнтованого навчання;
       • посилення академічної доброчесності;
       • розвиток найкращих практик у навчанні та клінічній практиці;
       • розбудова дослідницьких спроможностей закладів освіти;
       • підвищення інституційної спроможності для ведення ефективної проєктної діяльності.
       Реалізація цих завдань відкриває нові можливості для професійного розвитку як студентів, так і викладачів, а заклади освіти вже сьогодні отримують потужний поштовх до виходу на якісно новий рівень. Зокрема в жовтні 2019 року в м. Чернівці в рамках україно-швейцарського проєкту було започатковано Осінню школу з медичної освіти, за час роботи якої фахівці обговорили питання безперервного професійного розвитку, стратегії діяльності Національної служби здоров`я, студенто-орієнтованого навчання, аналізу стратегії розвитку медичної освіти; учасники провели дебати щодо академічної доброчесності, взяли участь у воркшопі з питань управління змінами. Лекторами Осінньої школи були провідні вчені з США, Великобританії, Італії, Швейцарії.
       Також в межах проєкту протягом 20-22 січня в м. Київ відбулась зимова сесія Осінньої школи з медичної освіти. Спікерами проєктної події були провідні фахівці галузей освіти та охорони здоров’я, котрі ініціювали обговорення актуальних питань розвитку потенціалу вищої медичної освіти, стратегічного розвитку ЗВО, нових стандартів якості освіти в Україні, симуляційних методів навчання та ін. У межах зимової сесії відбулося Друге засідання Наглядової ради проєкту «Розвиток медичної освіти в Україні», де відбулося підбиття підсумків його роботи у 2019 й представлено стратегічне планування.
       Участь в семінарах і фахових дискусіях взяли представники адміністрації та науково-педагогічні співробітники Житомирського медичного інституту: ректор Шатило В.Й., проректор з навчальної роботи Гордійчук С.В., проректор з гуманітарної освіти, виховання та міжнародного співробітництва Горай О.В., завідувач кафедри «Сестринська справа» Заболотнов В.О., координатор проєкту від інституту, доцент кафедри «Сестринська справа» Шигонська Н.В., завідувач відділення післядипломної освіти медичних сестер Шарлович З.П., завідувач навчально-виробничої практики Можарівська А.А., магістр медсестринства Хватова О.О.

Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]