Новини

      3 жовтня в КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» Житомирської обласної ради відбулося спільне розширене засідання обласної Координаційної ради з питань безперервної післядипломної освіти практикуючих медсестер та Асоціації медичних сестер Житомирської області (заступники головних лікарів з медсестринства, координатори, медсестри-магістри, головні та старші медсестри закладів охорони здоров’я області) для майже 300 слухачів курсів підвищення кваліфікації, серед яких були присутні медсестри загальної практики – сімейної медицини; фельдшери, медсестри шкіл, інтернатів, училищ, дитячих дошкільних навчальних закладів; медсестри психіатричних установ; медсестри-анестезистки відділень анестезіології і реанімації; медсестри інфекційних, стоматологічних відділень; медсестри станцій, відділень і кабінетів переливання крові; рентгенлаборанти; медсестри функціональної діагностики, кабінетів профілактичних щеплень на тему: «Роль спеціалістів медсестринства у захисті населення від інфекційних хвороб у сучасних умовах».
       Захід відбувся за сприяння просвітницького відділу обласного медичного центру здоров'я та спортивної медицини і прес-центру УОЗ облдержадміністрації. На початку засідання Координаційної ради фахівці провели прес-брифінг для регіональних ЗМІ.
       Із вступним словом до присутніх звернувся голова Координаційної ради, проректор з практичного навчання, д.м.н., доцент кафедри «Сестринська справа» КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» Павло Яворський.
      Серію доповідей розпочала обласний позаштатний дитячий інфекціоніст управління охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувач дитячого інфекційно-боксованого відділення обласної дитячої клінічної лікарні Ольга Марченко, яка розкрила проблеми керованих інфекцій дитячого віку (клініка, діагностика, лікування та профілактика). Зокрема, за останні 15 років відзначали 3 епідемічні підйоми кору з періодичними циклами у 5–6 років: у 2001, 2006 та 2012 роках. У 2016 році в Україні вже зареєстровано 102 випадки. На початок вересня поточного року на кір в Україні захворіли 1627 осіб із 15 регіонів. Більшість із них – діти (2 дитини померли). Небезпека корової інфекції зумовлена пневмонією з ураженням плеври та абсцедуванням у легенях (1-6%), а також можливим розвитком ускладнень, а саме: енцефалітами (1 випадок на 1000 хворих); виразково-некротичним ураженням слизових оболонок ротової порожнини та кишечника (6%); гнійними отитами, тромбозами судин головного мозку та очей.
       Обласний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я облдержадміністрації зі спеціальності «Педіатрія», заступник головного лікаря обласної дитячої клінічної лікарні Оксана Лук’яненко у своїй доповіді висвітлила питання безпеки вакцинації та організації роботи кабінетів профілактичних щеплень закладів охорони здоров’я. Вакцини допомагають попередити щороку понад 2,5 млн. дитячих смертей у світі. Вакцинація є ефективним методом профілактики небезпечних захворювань, але успіх програм імунізації залежить від довіри населення до вакцинації та розуміння всіх її аспектів з боку спеціалістів, чия діяльність пов'язана з вакцинацією. У своєму виступі фахівець, зокрема, звернула увагу колег на процедурних (технічних) помилках імунізації, етапах проведення медичного огляду дітей, який передує щепленню та колективній відповідальності за здоров’я дітей.
       До питань вакцинопрофілактики та ефективного консультування населення з питань імунопрофілактики спеціалістами медсестринства у своєму виступі звернулася лікар-педіатр, викладач-методист вищої кваліфікаційної категорії, асистент кафедри «Сестринська справа» КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» Таміла Мухіна. На тверде переконання фахівця, ефективне консультування громадян ґрунтується на повазі та довірі пацієнтів до медичних працівників, формуванні між ними тривалих відносин, зменшенні відмов щодо щеплення та прагненні бути здоровими.
      У роботі Координаційної ради взяла участь завідувач вірусологічної лабораторії ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» Велина Шавурська. Фахівець виступила з доповіддю на тему «Забір зразків для лабораторних досліджень кору та краснухи: вимоги до взяття та транспортування біологічного матеріалу у вірусологічну лабораторію».
      З оглядом магістерського наукового дослідження щодо ролі медичних сестер у профілактиці сальмонельозу присутніх ознайомила студентка спеціальності «Сестринська справа» освітнього ступеня магістр КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» Тетяна Куліш. Вона, зокрема, озвучила проблему захворюваності на сальмонельоз та закцентувала увагу на необхідність поширення обізнаності населення спеціалістами медсестринства щодо його профілактики.
       До теми професійної майстерності спеціалістів медсестринства в інфекційній клініці у своєму виступі звернулася к. п. н., завідувач відділення післядипломної освіти молодших медичних спеціалістів КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» Житомирської обласної ради, магістр за спеціальністю «Сестринська справа» Зоя Шарлович, яка аргументувала необхідність постійного підвищення професійного рівня як шляхом курсів підвищення кваліфікації, так і безперервно через самоосвіту впродовж життя за для самовдосконалення і професійного зростання.
       В ході роботи Координаційної ради доповідачі відповідали на додаткові запитання її учасників.


Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]