Новини

      14 лютого 2017 року в КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» Житомирської обласної ради відбулася науково-практична конференція «Актуальні питання репродуктивного здоров’я та планування сім’ї» за участі слухачів курсів підвищення кваліфікації відділення післядипломної освіти молодших медичних спеціалістів.
      Найважливішою складовою загального здоров'я людини є репродуктивне здоров'я, формування якого відбувається за допомогою економічних, екологічних, соціальних чинників; рівня загальної культури в суспільстві; статевої культури; благополуччя у статевому житті; турботи про материнство й дитинство; соціальних умов.
      Козирацька Л. М. – викладач акушерства, гінекології, репродуктивного здоров’я та планування сім’ї у своїй доповіді зупинилася на питаннях актуальності збереження репродуктивного здоров'я населення нашої країни, адже Україна знаходиться у стані демографічної кризи, яка характеризується стійким зниженням народжуваності і зростанням показників смертності. Основними проблемами репродуктивного здоров'я є материнська та малюкова смертність; високий рівень штучного переривання вагітності; значна кількість ускладнень під час вагітності та пологів; безплідність у чоловіків і жінок; поширення інфекцій, що передаються статевим шляхом, включаючи ВІЛ/СНІД; онкогінекологічна патологія.
      Поширеність захворювань, що передаються статевим шляхом висока. 25% жінок, які страждають від запальних захворювань статевої сфери, порушення менструального циклу, безпліддя, перенесли позаматкову вагітність, виявлена трихомонадна, хламідійна, герпетична та інші інфекції.
      Із доповідями, які розкривають проблеми, що перешкоджають репродуктивному здоров’ю як жінок, так і чоловіків та суттєво впливають на планування сімей, виступили студентки 302 групи відділення “Акушерська справа”.
      Прибельська Віта доповіла про сучасний погляд на проблеми пацієнта, пов’язані із трихомоніазом, що негативно позначається на здоров’ї як чоловіків, так і жінок, зазначивши, що, в основному, хворіють жінки репродуктивного віку від 18 до 39-40 років, що у 5% випадків призводить до інфікування трихомоніазом новонародженого під час пологів від хворої матері. Крім того захворювання може ускладнитись безпліддям у жінок та чоловіків, що впливає на плануванні сім’ї.
      На наукових пошуках проблеми герпетичної інфекції та шляхах її вирішення у своїй доповіді зупинилася Паромян Марина. Доповідач зосередилася на шляхах передачі генітальних форм простого герпесу, клінічних проявах у чоловіків і жінок, схемі інфікування під час вагітності та наголосила про необхідність своєчасного обстеження, лікування та профілактики. Інформацію про вірус Зіка у Європі, як головну небезпеку виникнення вад розвитку у плода, підготувала та озвучила Нетрибійчук Вікторія.
      Приходько Світлана проінформувала про проблеми пацієнтів, спричинених папіломавірусною інфекцією та акцентувала увагу на проведенні профілактичної роботи серед населення, пропагуючи своєчасне проходження медичних профілактичних оглядів; відмову від самолікування народними засобами; уникнення випадкових статевих контактів; використання бар’єрних методів контрацепції.
      Шарлович З.П., завідувач відділення післядипломної освіти молодших медичних спеціалістів, зупинилася на питаннях формування знань, умінь і навичок практикуючих спеціалістів на післядипломному рівні через безперервну освіту впродовж життя як один із факторів досягнення професійної майстерності та закликала слухачів не залишатися осторонь проблем, пов’язаних із репродуктивним здоров’ям та плануванням сім’ї, поширюючи інформацію серед населення про здоровий спосіб життя, пропагуючи засоби створення повноцінних родин.




Наші соцмережі

Наша адреса

Адреса:Україна, м. Житомир, 10002,
вул. Велика Бердичівська, 46/15.
Телефон: +38 (0412) 43-08-91
Факс:+38 (0412) 43-08-91
Інше:+38 (0412) 46-19-81
E-mail: [email protected]